дома Економија Форбс:Светските милијардери побогати за 1,9 билиони долари во 2020

Форбс:Светските милијардери побогати за 1,9 билиони долари во 2020

239
0
АКЦИЈА

Светските милијардери станаа оваа година побогати за1,9 билиони долари, спрема најновите проценки на магазинот Форбс .

Нивното богатсво до 11 декмври 2020 достигна11,4 билиони долари, што го надминува за 20 проценти минатогодишниот износ од 9,5 билиони долари, наведува Форбс во известувањето објавено синоќа

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here