дома Балкан Лавров: Категорички не ги прифаќаме обидите за ревизија на историјата

Лавров: Категорички не ги прифаќаме обидите за ревизија на историјата

248
0
АКЦИЈА

Ние и нашите српски пријатели категорички не ги прифаќаме било кои обиди олободувачката историја на Втората светска војна да се подвргне на ревизија, порача денеска министерот за надворешни работи на Русија Сергеј лавров на Спомен-гробиштата на ослобудувачите на Белград, каде е запален “вечен оган” кај исто имениот споменик

“Денешниот настан е потврда на тоа и уште еднаш се заблагодарувам на народот на Србија во име на сите Руси”, порача Лавров во заедничкото обраќање со српскиот претседател Александар Вучиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here