дома Вести Австралија:Властите заради невреме наредиле евакуација на граѓаните

Австралија:Властите заради невреме наредиле евакуација на граѓаните

223
0
АКЦИЈА

Северозападната обала на Австралија ја погодија јаки дождови и ветрови веќе петти ден по ред. Времето во Австралија во послединте децении е влошено и знае да биде многу непогодно за жителите на таа земја. А властите заради невремето издадоа налог за евакуација на граѓаните, пренесува Ројтерс

Нов Јужен Велс издаде налог за евакуација на граѓаните откако јаки дождови во текот на ноќта довеле до потопување на некои улици.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here