дома Вести Бродови на Пацифичката Руска воена флота во Индонезија

Бродови на Пацифичката Руска воена флота во Индонезија

248
0
АКЦИЈА

Група на воени бродови на Пацифичката Руска флота вплови во работна задача во Индонезија, соопштено е денеска од канцеларијата за односи со јавност на пацифичката флота.

” Во склад со планот на распоредување на оддалечени локации, група на воени бродови на пацифичката флота на Руската армија доплови на работна задача до пристаништето Танджунг, во градот Сурабаја во Индонезија”, се наведува во соопштението кое го пренесува ТАС.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here