дома Вести Раб: Долг е патот за договор со Европската Унија за Брегзит.

Раб: Долг е патот за договор со Европската Унија за Брегзит.

227
0
АКЦИЈА

Британскиот шеф на дипломатијата Доминик Раб оцени денеска дека сеуште е долг патот до постигнување трговски договор со ЕУ за пост-BREGZIT односите.

“Сакаме спрема нас да се однесуваат како спрема било која друга независна демократија која др=и до себе. Доколку е ЕУ во состојба тоа да го прифати на поличко ниво, имаме причина да веруваме во договор. Сепак би рекол дека пред нас е долг пат до договорот,”, оцени Раб во интервјуто за Sky News, пренесува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here