дома Вести АП: на про-трамповите протести четири особи се хоспитализирани во болница со убодни...

АП: на про-трамповите протести четири особи се хоспитализирани во болница со убодни рани

238
0
АКЦИЈА

 

Илјадници подржуавачи на претседателот Доналд Трамп се собраа во Вашингтон како би му изразиле подршка на неговите обиди да го смени исходот на претседателските избори кои наводно спрема многумина ги изгубил од демократскиот кандидат Џо Бајден. Да ли првадата ќе биде задоволена и новоизбраниот претседател навистина ќе биде изборот на гласачите во САД а не само фингирана фигура.

Во текот на демоснтрациите спорадично избиваа немири помеѓу Трамповите подржувачи и опоненти, а во извештајот на АП се наведува дека четири особи се хоспитализирани во болница со убодни рани, дедека спрема податоците од Вашингтонската полиција 23 се приведени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here