дома Свет Њујорк: Автомобил налета на група демонстранти, шесторица повредени.

Њујорк: Автомобил налета на група демонстранти, шесторица повредени.

234
0
АКЦИЈА

Најмалку шест одоби повредени се денес кога возило удрило во група демонстранти на Менхетех во Њујорк, соопшти њујоршката полиција, наведувајќи дека никој од повредените не е животно загрозен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here