дома Вести Тесла си оди од силиконската долина, поточно се сели во Тексас

Тесла си оди од силиконската долина, поточно се сели во Тексас

231
0
АКЦИЈА
Некаде во Тексас

Главниот и извршниот директор на “Тесла” Илон Маск соопшти дека се сели од силиконската долина и дека доаѓа во Тексас, придружувајќи им се на илјадници други жители кои за време на пандемијата ковид-19 ја напуштиле областа на заливот Сан Франциско.

Маск во интервју за Волт Стрет Журнал (WSJ) рече дека се сели во Тексас затоа што Калифорнија го губи влијанието меѓу инвеститорите “Зема здраво за готово”, пренесува CBS.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here