дома Вести Кајл Бидерман од Тексас предлага”отцепување” од САД

Кајл Бидерман од Тексас предлага”отцепување” од САД

234
0
АКЦИЈА
Полињата на Тексас

Тврдејќи дека сојузната влада на САД е вон контрола и дека не ги претсавува вредностите на тексашани, државниот претсанвник од Хил Каунтри сака на тексашаните да им се овозможи да се отцепат од САД.

Кајл Бидерман им кажа на своите присталици дека планира да поднесе предлог закон кој би овозможил референдум за сецесија, пренесе Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here