дома Свет САД суспендирани 14 виши официри заради сексуално насилство

САД суспендирани 14 виши официри заради сексуално насилство

213
0
АКЦИЈА
Некаде во Базите и затворите на стравот и ужасот

Американската војска отпушти и суспендираше 14 поголеми официри и нареди промена на политиката по сеопфатната независна истрага на сексуално вознемирување и насилство во базата ФОРТ ХУД, вклучувајќи и убиство на припадничка на војската порано оваа година.

Секретарот на Пентагон Рајан Мекарти рече на конференцијата за новинари дека независниот цивилен одбор за ревизија открил широко распространети проблеми во втората по големина војна инсталација, вклучувајќи ги неуспесите во истражувањето на злосторствата и недовербата во превенцијата на сексуалните злосторства, што довело до опкружување попустливо за сексуален напад и узнемирување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here