дома Балкан Во Словенија денска големи поплави, активирани клизишта и попречени патишта

Во Словенија денска големи поплави, активирани клизишта и попречени патишта

178
0
АКЦИЈА
Днешните поплави во Словениа

Обилните поплави кои ја погодија Словенија и подигањето на нивото на морето поплавија делови на обалата, а предизвикаа и активација на клизишта и блокада на патишта, вклучувајќи го главниот пат кој води до граничниот премин Драгоња со Хрватска.

Дождот и понатаму паѓа во Словениа, а моментно е најктирично во долината на реката Драгоња, рече шефот на локалниот тим за спасување цивили РОберт Зирштајн за СТА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here