дома Балкан Романските партии на десниот центар формираат влада

Романските партии на десниот центар формираат влада

255
0
АКЦИЈА
Романските партии од десниот центар формираат влада

Романските политички партии од десниот центар освоија доволно гласови за да формираат коалициона влада, соопшти претседателот Клаус Јоханис по парламентарните избори..

Јоханис рече дека ќе ги повика партиите на консултации и формирање на нова влада во деновите кои следат, јавува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here