дома Економија Ланецот на кафитериите Аида во тешки финансиски проблеми

Ланецот на кафитериите Аида во тешки финансиски проблеми

243
0
АКЦИЈА

Познатиот ланец на виенски кафетерии “Аида”, во текот на пандемијата од корона вирусот, впадна во тешки финансиски проблеми.

кафето во “Аида”

Бидејќи работата скоро во потполност застана, најмалку една третина од работниците се наоѓа пред отказ, а половина од филијалите би можеле да бидат затворени во фебруари, пренесуваат австриските медиуми.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here