дома Свет Почина бившиот уругвајски претседател Табаре Васкез на 80 годишна возраст.

Почина бившиот уругвајски претседател Табаре Васкез на 80 годишна возраст.

199
0
АКЦИЈА

МОНТЕВИДЕО – Бившиот претседател на Уругвај Табаре Васкез почина во саботата во Монетевидео во својата 80 година

Бившиот Уругвајски претседател Табаре Васкез

Васкез,кој беше политичар и онколог, беше претседател во периодот од 2005 до 2010 година, и во периодот помеѓу 2015 и 2020.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here