дома Свет Лајен: значајни разлики со Велика Британија, преговори утре

Лајен: значајни разлики со Велика Британија, преговори утре

221
0
АКЦИЈА

БРИСЕЛ – Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер лајен вели дека и понатаму постојат значајни разлики во ставовите на Брисел и Лондон, а оти договорот за Брегзит нема да биде можен доколку тие разлики не се решат

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер лајен

Фон дер Лајен по тој повод разговараше со премиерот на Велика Британија Борис Џонсон.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here