дома Балкан Евро амбасадорката во Црна Гора и го честиташе изборот на новата влада

Евро амбасадорката во Црна Гора и го честиташе изборот на новата влада

243
0
АКЦИЈА

Амбасадорката на Европската унија во Црноа Гора, Оана Кристина Попа, денеска и честиташе на новата влада на изборот.

Амбасадорката на Европската унија во Црноа Гора, Оана Кристина Попа

“И Честитам на новата влада! Се радувам на соработката со премијерот Здравко Кривокапиќ, Дритан Абазовиќ, новата Влада и Скупштината на Црна Гора, и на Алекса Бечиќ на реформите и приоритетите од агендата, во интерес на сите граѓани ”, Напиша амбасадорката на својот Twitter профил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here