дома Свет Болтон: Кина и Русија закана за безбедноста на целиот свет и на...

Болтон: Кина и Русија закана за безбедноста на целиот свет и на САД, Трамп Закана за САД

112
0
АКЦИЈА
Џон Болтон

Бившиот советник за национална безбедност на американскиот претседател Џон Болтон изјави денеска дека Кина и Русија се најголема стратешка опасност за САД и за глобалната безбедност, а дека победата на Доналд Трамп на изборите за претседател би нанела непоправлива штета на земјата. Ова не е прв пат Болтон да брка вештерки во Кина и Русија и нивната стабилност и развиток да го претсавува како опасност за САД па и светот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here