дома Вести Ал Каида му се закани на Макрон: Убивајте ги сите кои го...

Ал Каида му се закани на Макрон: Убивајте ги сите кои го вреѓаат пророкот Мухамед

241
0
АКЦИЈА

Убивање на оној кој го вреѓа пророкот представува право на секој муслиман кој е во можност тоа да го примени “, наведе таа група

Emanuel Makron
Емануел Макрон; фото: REUTERS/Charles Platiau/Pool

Џихадистичката група Ал Каида исламског ги позвика денс своите присталици да ги убиваат сите луѓе кои го врѓаат пророкот Мухамед и му се закани на францускиот претседател Емануел макрон кој го бранеше правото на карикатурите, јавува Бета

„Убивање на оној кој го навредува мухамед е право на секој муслиман кој е во можност да го примени тоа “ наведе групата

Припадници на Ал Каида, илустрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here