дома Балкан Митрополитот ги собра српските лидери. Вучиќ дури по осум години повторно во...

Митрополитот ги собра српските лидери. Вучиќ дури по осум години повторно во Црна Гора

84
0
АКЦИЈА

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави скила на својот Фејсбук профил од претседателскиот авион со кој е на пат накај Црна Гора за утрешното присуство на погребот на Митрополитот Црногорско приморски Амфилохије.

Српскиот претседател Александар Вуќиќ во претседателскиот авион на пат накај Црна Гора

Претседателот на Србија потврди и порано на својот инстаграм профил дека ќе присустува на погребот на Митрополитот црногорско-приморски Амфилохије.

Како би присуствувал на погребот на Митрополитот, во Црна Гора ќе допатува и претседавателот на председништвото на БиХ Милорад Додик.

Како неформално пренесуваат медиумите, во Подгорица утре ќе биде и најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here