дома Балкан Јанша го подржа Трамп во предизборната кампања

Јанша го подржа Трамп во предизборната кампања

254
0
АКЦИЈА

Премиерот на Словенија Јанез Јанша синоќа на Твитер го подржа Доналд Трамп на престојните избори во САД, пренесува STA.

Премиерот на Словенија Јанез Јанша во едно од интервјуата за словенечките медиуми

Јаншиното име е само едно во низата кои го подржаа Донал Трамп во предизборната кампања, а пред него тоа го сторија претседателот на Бразил Жалир Болсорано и премиерот на Унгарија Виктор Орбан.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here