дома Балкан Хрватскиот музичар Мирослав Шкоро објави денеска кандидатура за претседател

Хрватскиот музичар Мирослав Шкоро објави денеска кандидатура за претседател

429
0
АКЦИЈА
Популарниот хрватски пејач и музичар Мирослав Шкоро објави денеска претседателска кандидатура

Хрватскиот музичар и пејач Мирослав Шкоро објави денеска кандидатура на фејсбук за претседател на таа земја.

“Во Р. Хрватска власта прозилегува од народот и му припаѓа на народот како на заедница на слободни и равноправни државјани”, го започна Шкоро своето пет минутно обраќање преку Јутуб, пренесе, Index.hr.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here