дома Балкан Словенија: Мечка нападнала и повредила старица во близина на Љубљана

Словенија: Мечка нападнала и повредила старица во близина на Љубљана

440
0
АКЦИЈА
Словенечка мечка

Една старица се здоби денеска со полесни повреди кога ја нападнала мечка во близина на нејзината куќа во селото Врв над Желимљами оддалечено околу 15 километри од Љубљана, соопшти полицијата.

Жената стара 80. години префрлена е во Универзитетскиот медицински центар во Љубљана, а властите ангажирале специјална единица на Шумарската служба обучена за отклонување на опасни мечки

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here