дома Балкан Во Сисак вечерва силно невреме рушеше и корнеше стебла од корен

Во Сисак вечерва силно невреме рушеше и корнеше стебла од корен

411
0
АКЦИЈА
Силно едночасовно венреме го погоди Сисак во Хрватска

Едночасовно олујно невреме и обилни дождови во Сисак вечерва направија голема штета- ветарот рушеше дрва, а водата направи проблеми во два подвозници и продрела во неколу подрумски станови.

Се наведува дека невремето во Рисмката и Лаѓарската улица, како и на сисачкото шеталиште низ реката Купа искорнало неколку столетни костени и липи заедно со корењата, при што страдале терасите на угостителските објекти, оштетени се и неколку автомобили, а од ударите на громови неколку стебла се раскршени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here