дома Балкан Приштина планира да ја освои Трепча со поставување на бомби на Северот...

Приштина планира да ја освои Трепча со поставување на бомби на Северот на Косово

419
0
АКЦИЈА
Шефот на српската дипломатија Ивица дачиќ

Следната цел е освојување на Трепча предупреди во интервјуто за Гласот на Америка шефот на српската дипломатија Ивиц дачиќ.

Дачиќ во разговорот, кој е воден после седницата на Советот за Безбедност во УН, рече дека една од целите би можело да биде и подметнување на разни експлозиви ширум северот на Косово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here