дома Свет Пет нови нестални членки во ОН

Пет нови нестални членки во ОН

391
0
АКЦИЈА
Знакот на ОН

Генералното собрание на ОН на тајно гласање избра пет нови нестални членки на Советот за безбедност на ОН за двегодишен период од 2020-2021

Тоа се змејите Нигер, Тинис, Виетнам, Сент Винсент, Гренадини и Естонија соопшти претседавечката на Генералното собрание Марија Фернанда Еспиноза..

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here