дома Албанија Баша со закани до Рама: Цел свет ќе види како ќе ја...

Баша со закани до Рама: Цел свет ќе види како ќе ја решиме кризата

415
0
АКЦИЈА
Антивладините протести во Тирана

Лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша го повика секој албански граѓанин да искочи на осмиот национален протест на обединетата албанска опозиција како би допринеле во ослободувањето на Албанија од криминал и дрога.

Осмиот национален протест на обединетата албанска опозоција закажан е за вечерва во 19 часот пред албанската влада во Тирана.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here