дома Свет Тереза Меј денес поднесува оставка од челото на конзервативната партија

Тереза Меј денес поднесува оставка од челото на конзервативната партија

382
0
АКЦИЈА
британската премиерка и бивша претседателка на конзервативната партија Тереза Меј

Премиерката на Велика Британија Тереза меј днес официјално поднесува оставка на местото на лидер на конѕервативната партија, но ће остане на местото на претседател на владата се до иѕбор на нејзин нов наследник.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here