дома Свет Трамп се обиде да ги разјасни коментарите во кои је нарекува Меган...

Трамп се обиде да ги разјасни коментарите во кои је нарекува Меган Маркл довратна

395
0
АКЦИЈА
Фото илустрација Балкански глас на вистината- Меган Маркл и Доналд Трамп

Претседателот на САД Доналд Трамп седна со Пирс Морган за телевизијата ИТВ Добро Утро Британијо и ги разјасни контроверзните коментари минатата недела за Меган Маркл.

Трамп рече дека не ја нарекол Меган одвратна, туку бил изненаден од нејзините коментари за него, вклучувајќи го нејзиното тврдење дека доколку тој постане претседател ќе ги примора американците да мигрираат во Канада.

“Не се однесуваше на неа дека е одвратна”. Јас реков таа е одвратна во однос на мене. И во суштина не знаев дека е одвратна за мене, му кажа Трамп на Морган во интервјуто, пуштено во етерот денес

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here