дома Балкан Јункер доаѓа во прва службена посета на Хрватска на истекот на својот...

Јункер доаѓа во прва службена посета на Хрватска на истекот на својот мандат

339
0
АКЦИЈА
Жан-Клод Јункер

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер доаѓа во прва службена посета во Хрватска, на истекот на својот мандат на таа функција, а во Загреб ќе се состане со премиерот Андреја Пленковиќ и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ.

Јункер во четвротк вечерта ќе има неофицијална работна вечера со Пленковиќ ,пренесе Index.hr.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here