дома Балкан УМНИК: Информациите на Косовксата полиција не се совпаѓаат со нашите

УМНИК: Информациите на Косовксата полиција не се совпаѓаат со нашите

349
0
АКЦИЈА
Негативно Известување на УМНИК по тензиите на КиМ

УМНИК соопшти дека информациите на косовската полиција во неодамнешните случувања на северот на КиМ воопшто не се во склад со информациите на Мисиите на УН на КиМ и наведува дека доказите силно укажуваат на претерана и неоправдана употреба на полициска сила кај апсењето на персоналот на УН.

Умник истакнува дека официјалните лица на косовската полиција и другите приштински власти “не поделиле никакви конкретни докази” до УН

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here