дома Свет Путин ги смени имињата на повеќето аеродроми низ државата

Путин ги смени имињата на повеќето аеродроми низ државата

409
0
АКЦИЈА
Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин донесе декрет со кој се предвидува имињата на повеќе од 10 аеродроми во земјата, од Владивосток до Мурманск на западот, сменат во имиња на познати руски цареви, писатели и пионери на авијацијата и истражувачи на космосот.

Путин декретот го донел на основа на онлајн анкетата спроведена минатата година помеѓу жителите на градовите, во која им било овозможено да предлагаат нови имиња за аеродромите

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here