дома Свет Кинескиот министер за одбрана: Одлучна акција за одбраната на Тајван

Кинескиот министер за одбрана: Одлучна акција за одбраната на Тајван

418
0
АКЦИЈА
развиорено Кинеско знаме пред кинескиот ѕид

Кинескиот министер за одбрана Веи Фенгхе ги критикуваше Соединетите Американски Држави заради поддршката на независноста на Таван.

Тој исто така предупреди дека кинеската војска ќе превземе одлучна акција како би ги одбранила своите претензии на Тајван и спорните води во Јужнокинеското море, јави АП.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here