дома Свет Ирачкиот суд осуди двајца Французи на смртна казна

Ирачкиот суд осуди двајца Французи на смртна казна

367
0
АКЦИЈА
Обвинителството во Ирак

Судот во Ирак осуди денес двајца Французи на смртна казна по што се утврди дека се припадници на Исламската Држава, рече ирачкиот обвинител за Ројтерс.

“Имавме доволно докази за изрекување на смртна казна. Двајцата се борци на Исламската држава”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here