дома Свет Жедно куче оди по улица со канта и моли за малку вода

Жедно куче оди по улица со канта и моли за малку вода

432
0
АКЦИЈА
Žedni pas petface
Жедното куче моли за малку вода во Перу, Лима

Ова жедно куче становник е на главниот град на Перу, Лима. Многу го окарактеризираа како многу интелигентно куче, видеото расплака многумина.. Било како што било, тоа се досети како само да ги замоли луѓето за малку вода.

Жедното куче,така со канта во устата, одеше по улиците и од проаѓачите очајнички бараше да му додадат малку вода во кантата.

Žedni pas petface
Жедното кучи ги замолува граѓаните на Лима за малку вода

– Заради немањето на вода за пиење во Лима, настана хаос. Животот го изгубиа 75 луѓе. Ова виедо кое постана вирално настана во тој период. Она што јавеќе не растажи е фактот дека никој не му тури вода, рече еден од станвнивниците на Лима.

Видео од жедното куче кое моли за малку вода

Сепак, се верува дека кучето на крајот го добило своето освежување, затоа што фотографиите и снимките се поделени неколку стотини пати.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here