дома Балкан Денес вториот круг на локалните избори во Грција

Денес вториот круг на локалните избори во Грција

368
0
АКЦИЈА
Алексис Ципрас

Во Грција денес ќе биде одржан вториот круг на локалните избори во општините и регионите, каде не се избрани градоначалници во првиот круг кој беше одржан на 26 мај заедно со изборите за Европскиот парламент. пренесува порталот а1on

Ќе се гласа во седум региони, 277 општини, вклучувајќи ги и двата најголеми грчки градови Атина и Слоун.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here