дома Балкан Во Сараево поставен знак кој предупредува на лопови и џепароши

Во Сараево поставен знак кој предупредува на лопови и џепароши

408
0
АКЦИЈА
Улицата Сарачи во Сараево

Во сараевската улица Сарачи поставен е знак кој туристите ги предупредува на лопови и џепароши .

Знакот е во вид на сообраќаен знак на кој на англиски јазик пишува “Внимание, чувај се од лопови и џепароши”, со црвен триаголник на кој се прикажани раце кои извлекуваат мобилен телефон и новчаник од ташна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here