дома Балкан Пендаровски: Не очекувам тензиите од Космет да се префрлат во Македонија

Пендаровски: Не очекувам тензиите од Космет да се префрлат во Македонија

405
0
АКЦИЈА
центарот на Скопје

Претседателот Стево Пендаровски денес изјави дека не очекува последните тензии кои се случуваа на Космет да влијаат на безбедносната ситуација во нашата земја.

„ Дури и да се продолжат тензиите од сличен карактер, на Космет, кога станува збор за нивниот профил и пропорција, тие нема да ја загрозат оклоината на Космет, посебно не нашата земја” нагласи Пендаровски

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here