дома Балкан Памела Андерсон и упати порака на Хрватска

Памела Андерсон и упати порака на Хрватска

405
0
АКЦИЈА
Памела Андерсон се вклучи во кампањата за избори на Европскиот парламент

Холивудската актерка, која е ретка од славните личности која оштро се дигна против затворската пресуда на Асанж и го посети во затворското одделение, се вклучи во кампањата за избори во Европскиот парламент. Таа го подржа движењето за демократизација на Европа чии оснивачи се бившиот грчки министер за финансии Јанис Варуфакис и хрватскиот филозоф и активист Среќко Хорват.

Памела Андерсон вели дека е среќна затоа што нејзиниот политички ангажман предизвика мал потрес во Хрватска..

“Можеби на Хрватска и треба мал политички потрес ако сака да ги сопре илјадниците Хрвати кои заминуваат од земјата затоа што економијата не функционира”, нагласи Андерсон

Јавна подршка и даде на хрватската лево-зелена политичка платформа истакнувајќи дека добар пријател и рекол за таа политичка платформа.

“Мојата порака за Хрватска би била: Обрнете внимание на движењата, подржете ги децата кои штрајкуваат, излезете од националистичкото минато и вратете се во иднината”, порача Памела Андерсон.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here