дома Балкан Нова трагедија, ја полил со бензин, изгорела до смрт

Нова трагедија, ја полил со бензин, изгорела до смрт

555
0
АКЦИЈА
Илустрација-место на несреќа

Ужасна семејна трагедија се деси синоќа во местото Мол во Бачка. Спрема неофицијалните податоци мотивот на оваа несреќа најверојатно била љубомора

До трагедијата дошло кога педест и осумгодишникот К.Л. во момент на растројство ја полил со бензин својата сопруга С.Л. родена 1972 и ја запалил, а потоа се обидел да изврши самоубиство

Од извори од кои неофицијално дознаваа, тој ја полил жената со бензин, но потоа сакал да ја изгасне, но не успеал, па така се обидел да се убие давајќи си на себе дваесет дози инсулин, бидејќи е дијабетичар.

К.Л. е сега во критична состојба и лекарите се борат за неговиот живот, а кога во нивната куќа дошла хитната помош и полицијата, несреќната жена била веќе изгорена до смрт.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here