дома Балкан Ова е Мирјана која со родителите утрово е убиена во Нови Сад-нејзиниот...

Ова е Мирјана која со родителите утрово е убиена во Нови Сад-нејзиниот сопруг прв осомничен

521
0
АКЦИЈА
На сликата Мирјана, која е убиена утрово во Нови Сад

Без витални знаци на живот, полицијата го затекна Бранислав Пајиќ (57), неговата сопруга Нада Пајиќ (57) и нивната ќерка Мирјана (32)
Мирјана Јанковиќ (32) кои загина утринава околу 8 часот во нејзиниот семеен дом во Нови Сад. Заедно со неа прострелни и убиени беа и нејзините родители Бранислав и Нада, и според првичните и неофицијални информации, постојат индикации дека убиствата се извршени од страна на зетот на семејство Пајиќ, сопругот на Мирјана.
Ужасното тројно убиство се случи во Телепо, во улицата Шандор Петефи. Таткото, мајката и ќерката беа најдени со рани на главите.
Без витални знаци, од полицијата ги затекнаа безживотните тела на Бранислав Пајиќ (57), неговата сопруга Нада Пајиќ (57) и нивната ќерка Мирјана Јанковиќ (32).
Полицијата веднаш ги блокираше и обезбеди докази на местото на незапомнетото кривично дело. Полицијата прво ја повика внукот на семејството Пајиќ, која ја отворил портата и видел крв насекаде.
Како што веќе дознаваат медиумите против мажот на Мирјана, веќе била издадена забрана за било каков пристап и комуникација. Кривични извештаи за семејно насилство се поднесени против него пред одредено време.


Првите резултати од истрагата покажуваат дека сопругот на Мирјана го извршил убиството, дознава Пинк Телевизијата.
Зетот на Бајиќи , имаше забрана за приоѓање на тоа семејство и неговата сопруга, бидејќи тој беше обвинет за семејно насилство.
Полициската и обвинителската канцеларија во Нови Сад работат на понатамошно спроведување на законот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here