дома Балкан Отварањето на Српскиот а пред се Европскиот крак од коридорот 10 започна....

Отварањето на Српскиот а пред се Европскиот крак од коридорот 10 започна. Се очекува Вучиќ и Заев да вечераат заедно во Предејане.

418
0
АКЦИЈА
Александар Вучиќ и Зоран Заев

Александар Вучиќ се обрати на отварањето на кракот од коридорот 10 кој минува низ Грделичката клисура. Присутни беа премиерката на Србија Ана Брнабиќ и претседателот на Р.С Милорад Додик, како и многумина од официјалните лица во Србија и од дипломатскиот кор. За вечерва е закажана вечера во ресторанот Предејане каде што се очекува Вучиќ и Заев да вечераат заедно.

Линк во живо од преносот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here