дома Балкан Вучиќ денес во Скопје на инаугуарацијата на Пендаровски

Вучиќ денес во Скопје на инаугуарацијата на Пендаровски

417
0
АКЦИЈА
Александар Вучиќ-Стево Пендаровски

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ќе биде гостин на инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски. Пртеседателот Вучиќ се надева на сорабтока и зајакнување на економските врски меѓу нашите две држави. Она што е најбитно за овие две соседни држави и за нејзините граѓани како од Српска така и од Македонска националност на двете страни е соработка и високо развиена трговија и економија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here