дома Балкан Денес во Белград почнува вториот Дигитален самит на Западниот Балкан

Денес во Белград почнува вториот Дигитален самит на Западниот Балкан

392
0
АКЦИЈА

Во Белград денес почнува вториот дигитален самит економијата на Западниот Балкан, на кој се очекуваат 4.000 учесници и 200 говорници кои ќе имаат прилика да ги претстават најновите трендови во областа на ИТ индустријата.
Самитот ќе го отвори претседателката на владата на Србија Ана Брнабиќ, а ќе учествува и европската комесарка за дигитална економија и општество Марија Габриел и генералниот секретар на меѓународната унија за телекомуникации Хулин Џао.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here