дома Балкан Од Приштина полетаа авионите со осумничените за воени злосторства од ОВК

Од Приштина полетаа авионите со осумничените за воени злосторства од ОВК

482
0
АКЦИЈА

Приштина – Три помали цивилни авиони полетаа вечерва од војниот дел на приштинскиот аеродром, а извори од Приштина наведоа дека во нив се наоѓаат бивши припадници на ослободителната војска на

Косово кои наредните денови ќе бидат сослушани во Специјалниот суд за воени злосторства на ОВК.

Приштинскиот адвокат Том Гаши наведува дека во првата група ќе бидат сослушани командантите на оперативните зонои Лап и Дреница Рустем Мустафа и Сами Љуштаку.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here