дома Свет Џеф Безос пред развод со својата долгогодишна сопруга Мекензи Безос

Џеф Безос пред развод со својата долгогодишна сопруга Мекензи Безос

333
0
АКЦИЈА

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос по долготраен судски процес е пред финализирањето на разводот од неговата досегашна сопруга Мекензи Безос.

Amazon.com повторно постана најбогата компанија на Wall Street изненадувајќи го Microsoft Inc. Богатсвото на Безос е проценето на над 160 билиони долари.

Во ноември Амазон ги завзема за свои нови седишта, Финансикиот и политичкиот главен град во САД за нови масивни канцелариски простории, повлекувајќи се од неговата домашна база во Сиетл со план да формира повеќе од 2500 работни места во New York City и предградието на Washington D.C.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here