дома Балкан Во 81. година од животот денес почина Драгослав Шекуларац попознат како ШЕКИ

Во 81. година од животот денес почина Драгослав Шекуларац попознат како ШЕКИ

578
0
АКЦИЈА

Легендарниот фудбалер на Црвена ѕвезда и втората ѕвезда на ѕвезда Драгослав Шекуларац, премина денес во Белград во 81. година. Популарниот Шеки беше втора најголема ѕвезда по Рајко Митиќ чиво име го носи стадионот на Црвена ѕвезда и вероватно еден од најдобрите дриблери во историјата на Југословенскиот фудбал.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here