дома Балкан Цеца: Го чекам убиецот на мојот Жељко веќе 19 години, се мора...

Цеца: Го чекам убиецот на мојот Жељко веќе 19 години, се мора да излезе на виделина

399
0
АКЦИЈА

Светлана Цеца Ражнатовиќн и после 19 години не може да се помири со трагичната судбина која ја доживеа нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Иако ретко зборува за немилиот настан кој се одигра на 15 јануари 2000 година во хотелот Интерконтинентал, Цеца ја отвори душата и порача дека се уште се надева дека правдата постои.

19 години со моето семејство чекам убиецот да се испорача на Србија. Тој е осуден на триесет и нешто години. Не знам зошто казната му е намалена од 40 години, бидејќи во прашање е тројно убиство. Верувам дека се ќе излезе на виделина и ќе дојде на свое место. Јас сите овие години можев да галамам, но не го правев тоа. Никој никогаш не не повика да не извести за било што врзано со смртта на Жељко. Се што дознавме, беше од медиумите – рекла Цеца.

Превземено од IPORTAL

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here