дома Балкан Учеството во НАТО мисиите обавезно за војниците на Црна Гора

Учеството во НАТО мисиите обавезно за војниците на Црна Гора

405
0
АКЦИЈА

ПОДГОРИЦА – Црногорската влада усвои предлог за измена на Законот за употреба на воени единици во меѓународните сили, според кој учеството на припадниците на Армијата на Црна Гора во мировните мисии, како одговор на кризите во рамките на хуманитарните операции ќе биде задолжително, пишува “Побједа”.

Досега, како што се потсетуваме, беше применуван прнципот на доброволност за учество во мисии.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here