дома Балкан Случајна или намерна грешка: ХРТ објави слика од српските МИГ-ови како од...

Случајна или намерна грешка: ХРТ објави слика од српските МИГ-ови како од своите, не остана не забележано во јавноста

429
0
АКЦИЈА

ЗАГРЕБ / БЕЛГРАД – Хрватската радио-телевизија (ХРТ) во четвртокот објави фотографија од пробивање на звучниот ѕид наместо од хрватските авиони, фотографијата беше од Миговите на Српскто воздухопловство, спротивно на текстот за пробивот на звучниот ѕид од страна на хрватскиот МиГ.

ХРТ брзо ја смени фотографијата, но нивната грешка беше забележана и коментирана од уредникот на порталот за воздушни пристаништа “ТангоСикс”, Петар Воиновиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here