дома Балкан Не сме единствени: Сараево 9-ти најзагаден град во Европа

Не сме единствени: Сараево 9-ти најзагаден град во Европа

419
0
АКЦИЈА

САРАЕВО – Загадувањето на воздухот во Сараево драстично се зголеми, според податоците на “Воздух”, главниот град на Босна и Херцеговина денес е деветтиот град по загадување на воздухот во светот.

Во центарот на градот, концентрацијата на штетни честички на јаглерод моноксид изнесува 328, извештаи Klix.ba.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here